Contact

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu nr. 48, Targoviste, judetul Dambovita
Telefon: 0245 631 582 , 0372 614 600
Fax:       0245 210 509
Email:    sptadmin@spitaldb.ro

Programari  Ambulatoriu Integrat:  (0245) 631.582/( cereti int. cabinet)
Email sesizari: sesizari@spitaldb.ro;
Email GDPR  : gdpr@spitaldb.ro

PROGRAMARE ONLINE AMBULATORIU

 

 

Scurt istoric

Spitalul Judetean Targoviste a fost infiintat in anul 1930 intr-o cladire cu un numar de 20 de paturi.   In 1938 a avut loc extinderea acestuia, construindu-se inca 2 cladiri, numarul de paturi ajungand la 120. - In perioada 1940-1948 a luat fiinta sectia de Pediatrie, Obstetrica-Ginecologie, Nou Nascuti si Policlinica.

Scurt istoric


Vizualizaţi Spital Judetean de Urgenta Targoviste pe o hartă mai mare

Medici:

- cu contract de munca

 

Structura Nume Functie
CENTRU DE HEMODIALIZA GHENU ADRIAN Medic primar (S)
CENTRU DE HEMODIALIZA BOITAN - AZIS BIANCA Medic specialist (S)
CENTRU DE HEMODIALIZA BALTATU ELENA Medic specialist (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA ROSCA VASILE BENONE Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA MARINESCU CORINA MIRELA Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA ONCESCU DORU Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA PUIANU AUREL Medic primar (S) - coordonator
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE STOICESCU VIORICA Medic primar (S)
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE NICOARA ANCA Medic primar (S) - coordonator
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE CRISTUINEA MIRELA DIANA Medic specialist (S)
COMP. INGRIJIRI PALIATIVE DUMITRESCU CLAUDIU Medic primar (S)
COMP. INGRIJIRI PALIATIVE MARCU CARMEN FLORINA Medic primar (S) - coordonator
COMP. OFTALMOLOGIE CORNECI GABRIELA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE CERACEANU DANIELA ELENA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE BACALIM LILIA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE OPRESCU - GIRNEATA ANCA ELENA Medic primar (S) - coordonator
COMP. OFTALMOLOGIE OPREA CONSTANTIN-LAURENTIU Medic specialist (S)
COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA-MICROCHIRURGIE REC WOOD RUXANDRA NICOLETA Medic primar (S)
COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA-MICROCHIRURGIE REC PENCU DRAGOS - ADRIAN Medic specialist (S)
COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA-MICROCHIRURGIE REC SIMION CONSTANTIN - RAZVAN Medic specialist (S)
COMPARTIMENT ENDOCRINOLOGIE ROTARUS ION RADU Medic primar (S) - coordonator
COMPARTIMENT ENDOCRINOLOGIE MUNTEANU MARA CRISTIANA MARILENA Medic specialist (S)
COMPARTIMENT ENDOSCOPIE BRONSICA ROTARU CRISTIAN-IONUT Medic primar (S)
COMPARTIMENT ENDOSCOPIE BRONSICA ONCESCU DORU Medic primar (S)
COMPARTIMENT ENDOSCOPIE BRONSICA COMAN VLAD - ALEXANDRU Medic specialist (S)
COMPARTIMENT ENDOSCOPIE DIGESTIVA PETRESCU RADU IUSTIN Medic primar (S) - coordonator
COMPARTIMENT ENDOSCOPIE DIGESTIVA MUCILEANU ADRIAN Medic specialist (S)
COMPARTIMENT REUMATOLOGIE SIMION CRISTINA - MARIA Medic specialist (S) - coordonator
COMPARTIMENT UROLOGIE HUSSEIN AHMED Medic primar (S)
COMPARTIMENT UROLOGIE BACALIM DORIN Medic primar (S) - coordonator
COMPARTIMENT UROLOGIE PODEANU IONUT-BOGDAN Medic specialist (S)
LAB. ANALIZE MED.- PUNCT LUCRU I.C. BRATIANU SI PUNCTE RECOLTARE G.O. SI. M. TABIRCA NARCISA PAULA Medic primar (S)
LAB. ANALIZE MED.- PUNCT LUCRU I.C. BRATIANU SI PUNCTE RECOLTARE G.O. SI. M. SCHILERU LETITIA Medic primar (S)
LAB. ANALIZE MED.- PUNCT LUCRU I.C. BRATIANU SI PUNCTE RECOLTARE G.O. SI. M. DOGAREL LIVIU Medic specialist (S)
LAB. ANALIZE MED.- PUNCT LUCRU I.C. BRATIANU SI PUNCTE RECOLTARE G.O. SI. M. BRADEANU IOANA - LUIZA Medic specialist (S)
LAB. ANALIZE MED.- PUNCT LUCRU I.C. BRATIANU SI PUNCTE RECOLTARE G.O. SI. M. NICOLESCU SERBAN CONSTANTIN Sef sectie gradul II - medic primar (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. PASCANU SANDRA ANTOANETA Medic primar (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. POPESCU ALEXANDRU BOGDAN Medic specialist (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. MICULESCU ADRIANA Medic specialist (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. SIRJITA ALINA CRISTIANA Medic specialist (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. MARTIE CLAUDIA CRISTIANA Medic specialist (S)
LAB. RAD. SI IMAG. MED. I - PUNCT LUCRU G.O. GITLAN ION Sef sectie gradul II - medic primar (S)
S.P.I.A.M. - Sc-GO-M ZEBRENIUC MARGARETA Medic primar (S)
S.P.I.A.M. - Sc-GO-M BERECHET RAZVAN CATALIN Medic primar (S) - coordonator
SECTIA A.T.I. PETRESCU ECATERINA Medic primar T (S)
SECTIA A.T.I. BONTO DIANA ANDREEA Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. COSOREANU ANA-CRISTINA Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. MANTA CORIN CONSTANTIN Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. CONSTANTIN ALEXANDRA IRINA Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. SATANIN ARZU Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. ALDEA ION Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA CARDIOLOGIE PUICA-ABRAMESCU CRISTINA Medic primar (S)
SECTIA CARDIOLOGIE GEORGESCU-TUDOR MARIA LUIZA Medic primar (S) - coordonator
SECTIA CARDIOLOGIE IONESCU ALINA-ELENA Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE GEORGESCU FLORENTINA Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE OLARU VIRGIL - CIPRIAN Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE PENCU RALUCA Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE TONI OVIDIU-MIHAI Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA GEORGESCU IOAN DUMITRU Medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA DUNU CALIN Medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA POPESCU JEAN Medic primar T (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA POPESCU ANDREI-GEORGE Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA PATRU CONSTANTIN-CRISTINEL Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA GALBENUS ROXANA NICOLETA Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA NEAMTU ANDREI EMANUEL Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA BAROS OVIDIU-ANDI Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA BAROS MARIANA Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA VACARIUC VASILE Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA GASTROENTEROLOGIE PETRESCU RADU IUSTIN Medic primar (S)
SECTIA GASTROENTEROLOGIE MUCILEANU ADRIAN Medic specialist (S)
SECTIA GASTROENTEROLOGIE CHIVU ROXANA FLORENTINA Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I TONEA ELENA MIRELA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I MOTOIU RUXANDRA ELENA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I GITLAN VIORICA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I TOMA IOANA AURORA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I ALBU GHEORGHITA Medic primar (S) - coordonator
SECTIA MEDICINA INTERNA I PASCANU TUDOR-CRISTIAN Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I ILINCA CARMEN NICOLETA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I PREDA CRISTINA EVELINA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I JERCAN MARINA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I ISTRATESCU SILVIA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  CHITU-MIHAI MIRELA Medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  ALDEA ROXANA IONELA Medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  PANA MARIA Medic primar T (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  RADU GEORGIANA-MADALINA Medic specialist (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  BRATU SILVIA-GRATIELA Medic specialist (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  LIVITCHI LARISA Medic specialist (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  GEORGESCU ANCA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA NEUROLOGIE  BORUZ ANA MARIA Medic specialist (S)
SECTIA NEUROLOGIE  OLARU IONUT - ADRIAN Medic specialist (S)
SECTIA NEUROLOGIE  ZAMFIROIU MARIANA - RAMONA Medic specialist (S)
SECTIA NEUROLOGIE  BUNEA CONSTANTIN Medic specialist (S)
SECTIA O.G. I UZDRIS DANIELA Medic primar (S)
SECTIA O.G. I CEBOTARI GABRIELA Medic primar (S)
SECTIA O.G. I IONESCU DAN GABRIEL Medic specialist (S)
SECTIA O.G. I LAMBRACHE NATALIA CAMELIA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA O.G. II FLORESCU FLORIN Medic primar (S)
SECTIA O.G. II BAROS VIOREL-DANUT Medic primar T (S)
SECTIA O.G. II DUMITRESCU VIOLETA ANA Medic specialist (S)
SECTIA O.G. II TOMESCU GHEORGHE ANDREI Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA O.R.L. BOBARU CRINELA-LUMINITA Medic primar (S)
SECTIA O.R.L. STANESCU CRISTIANA-ELENA Medic primar (S)
SECTIA O.R.L. POPESCU DAN ALEXANDRU Medic primar (S)
SECTIA O.R.L. BUTA FRANTINA MARIA Medic primar T (S)
SECTIA O.R.L. SIMA ROXANA-ELENA Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA LUPASCU GHEORGHITA Medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA DINU BOGDAN CRISTIAN Medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA DAN ADELINA - LORENA Medic specialist (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA ANGELESCU SIMONA CRISTINA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE PASCANU DANIEL Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE ROSCA EUSEBIU Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE STOICEA CEZAR Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE ABUISSA HISHAM ABEDELHAMID MOHAMMAD Medic specialist (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE SIRJITA RADU - VASILE Medic specialist (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE CATANA ALEXANDRU Medic specialist (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE MERTIC IONUT CRINEL Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE POHOATA MIHAELA Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE APOSTOL ADRIANA CARMEN Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE STOICESCU RODICA Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE STEFAN MARIA CRISTINA Medic specialist (S)
SECTIA PEDIATRIE DUTA GABRIELA-SILVIA Medic specialist (S)
SECTIA PEDIATRIE CATANA MARIA VERONICA Medic specialist (S)
SECTIA PEDIATRIE NICA ELENA LILIANA Medic specialist T (S) - coordonator
SECTIA PNEUMOLOGIE IORDACHE SICA ANTOANETA Medic primar (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE COMAN VLAD - ALEXANDRU Medic specialist (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE ROTARU CRISTIAN-IONUT Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SERV. DE MANAGEMENT AL CALITATII SERVICIILOR DE SANATATE DUMITRESCU MIHAIL Medic primar (S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA SAFTA DANIELA Medic primar*(S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA ILIE IONITA Medic primar*(S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA SANDU OANA Medic specialist * (S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA ZEBRENIUC MIRCEA DUMITRU Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SERVICIUL MEDICINA LEGALA PAPARAU CRISTIAN Medic primar*(S)
SERVICIUL MEDICINA LEGALA CATANESCU ALIN - NICOLAE Medic primar*(S)
SERVICIUL MEDICINA LEGALA STOICA SERBAN IOAN Medic primar*(S)
SERVICIUL MEDICINA LEGALA STOIAN VICTOR EDUARD Medic specialist * (S)
SERVICIUL MEDICINA LEGALA ENE DORU CIPRIAN Sef sectie* gradul II - medic primar (S)
SPITALIZARE DE ZI - CENTRU DE EVALUARE COVID DUMITRESCU MIHAELA-ALINA Medic specialist (S)

- cu contract PFA

 

Nume si prenume Grad profesional Sectia
Toma Ioana - Aurora medic primar Cabinet  Alergologie
Farca Maria - Rodica  medic specialist Sectia ATI
Negulet Petrisor Adrian medic specialist Sectia ATI
Vartic Dumitru medic specialist Sectia ATI
Tanase Daiana Marilena medic primar Sectia ATI
Cucos Natalia medic specialist Sectia ATI
Badulescu Elena - Alina  medic rezident Sectia Cardiologie
Belu  Alexandru - Mugurel medic rezident Sectia Cardiologie
Ghita Andrei Laurentiu medic rezident Sectia Cardiologie
Iamandi Mihai-Madalin  medic rezident Sectia Cardiologie
Issa Ahmed - Andrei  medic rezident Sectia Cardiologie
Mitrut Radu medic rezident Sectia Cardiologie
Moraru Florin - Lucian medic rezident Sectia Cardiologie
Stuparu Cosmin medic rezident Sectia Cardiologie
Secara Aurelian - Alexandru  medic specialist Sectia Cardiologie
Oncescu Luminita - Magdalena medic primar    Cabinet Cardiologie/ Sectia Cardiologie
Stirbescu Alexandru medic primar    Compartiment Chirurgie Orala si Maxilo-Faciala, Cabinet  Chirurgie Orala si Maxilo-Faciala
Dragan Irina medic specialist Sectia Chirurgie toracica
Tigaran Ileana - Luminita medic specialist Cabinet Endocrinologie pediatrica
Stoicescu - Vita Nicoleta - Madalina medic rezident Sectia Medicina Interna
Petrescu Zanica medic primar Sectia Gastroenterologie/ Cabinet Gastroenterologie
Ogescu Ciprian- Cristian medic primar UPU - SMURD
Amuza Simona - Daniela medic specialist UPU - SMURD
Dragan Georgiana medic specialist UPU - SMURD
Ioanovici Gheorghe - Dan medic primar Cabinet Medicina Interna
Dumbrava Danut - Adrian medic specialist Sectia Medicina Interna
Udrescu Anca medic rezident Sectia Neonatologie
Mihai Cristian medic specialist Sectia Neonatologie
Dogaru Mihaita-Cristian medic primar Sectia Neurologie
Necula Corneliu Mircea medic primar    Cabinet Neurologie, Sectia Neurologie
Turlea Georgeta medic primar    Cabinet Neurologie, Sectia Neurologie
Chelmambet Altay - Sercan medic rezident Sectia Neurologie
Dragomir Anamaria medic specialist Sectia Neurologie
Dunarintu Dana medic specialist Sectia Neurologie
Istrate Emil-Ioachim medic specialist Sectia Neurologie
Bejan Dorin  medic primar Sectia OG
Zuluf Alexandra - Cristina medic primar    Sectia OG
Stancu Carmen - Alina  medic specialist Sectia OG
Stancu Carmen - Alina  medic specialist Sectia OG
Firoiu Elena medic primar Sectia Oncologie Medicala
Chitescu Carmen - Paula medic primar Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Tomescu Maria  medic primar Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Pop Rodica medic primar    Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Morosanu Dan - Vasile medic primar Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Diaconu Georgian - Florentin medic rezident Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Marian Tiberiu - Alexandru medic rezident Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala
Radu Elena medic rezident Laboratorul de Radiologie si Imagistica Medicala

 

Sectie Nume  Specialitatea
Cab. Balneofizioterapie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Cab. Balneofizioterapie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Cab. Medicina interna Dumitrache Georgeta medicina interna
Cab. Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Medicina sportiva Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Cab. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Cab. Oftalmologie Oprea Maria oftalmologie
Cab. ORL Mihalea Elena ORL
Cab. ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Comp. Chirurgie orala si maxilo-faciala Stirbescu Alexandru chirurgie buco maxilo faciala
Comp. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Comp. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Compartiment Reumatologie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Stefan Nicolae radiodiagnostic
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Pop Rodica radiologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Morosanu Dan Vasile radiologie - imagistica medicala
Sectia ATI Bolohan Marius Cornel anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Gorecki Gabriel Petre anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Ioan Victorita anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Aldabsheh Mohammad Jamil Hamed  anestezie terapie intensiva
Sectia ATI Vladescu Ovidiu anestezie terapie intensiva
Sectia Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Sectia OG I Zuluf A.Alexandra Cristina obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Dobrescu Dumitru Catalin obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Oprea Ion obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Popescu Gheorghe obstetrica-ginecologie
Sectia Oncologie Firoiu Elena oncologie generala si chimioterapie
Sectia ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Deftu V. Octavian Virgiliu balneofizioterapie
UPU Ogescu Ciprian medicina de familie/ urgente prespitalicesti
UPU Moaca Gabriela Monica medicina generala
 

Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste

Proiecte europene

Servicii oferite de Spitalul Judetean

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o echipa de profesionisti.

Unitatea de primiri urgente este pregatita sa faca fata oricarei provocari.

Blocul operator al SJUT dispune de aparatura performanta de ultima generatie si specialisti bine pregatiti.

Extindere spital : Sectie noua Cardiologie, extindere UPU

Pentru a raspunde exigentelor pacientilor si standerdelor europene pentru sectia Cardiologie s-a demarat construirea unei cladiri noi. Deasemenea  pentru UPU se face o extensie.